Ar pagaliau bus pasirūpinta keliais „našlaičiais“?

seimas

         Jau anksčiau rašiau apie kelius „našlaičius“ – fizinių asmenų naudojamus vietinės reikšmės kelius. Tada sakiau, kad šiai problemai spręsti būtina įstatymo pataisa. Šiems keliams, nepaisant to, kad Lietuvoje nuolat vyksta kelių remonto darbai, kasmet tiesiami nauji keliai, o tam, žinoma, skiriama didelė valstybės biudžeto dalis, finansavimo nelieka. Gegužės 18 dieną drauge su kolegomis užregistravau Vietos savivaldos įstatymo pataisą, kurioje numatoma, kad sodininkų bendrijų kelių ir gatvių priežiūra, taisymas, tiesimas ir saugaus eismo organizavimas yra savarankiška savivaldybių funkcija. Pritarus šiai pataisai, savivaldybės privalėtų pradėti rūpintis ir šiais keliais „našlaičiais“.

 

         Vieną didžiausių vidaus keliais besinaudojančių asmenų grupę sudaro sodų bendrijų gyventojai. Šiandien situacija sodų bendrijose smarkiai pasikeitė. Netoli miesto esančios sodų bendrijos tapo patrauklia gyvenamąja vieta naujakuriams. Gyvenimas soduose verda ištisus metus. Anksčiau tik šiltuoju metų laiku kolektyviniuose soduose poilsiaujančius sodininkus jungiančios bendrijos, šiandien atstovauja ir sodų gyventojų interesus. Septyniose žiedinėse savivaldybėse yra didžiausia sodininkų bendrijų koncentracija. Šiuo metu Lietuvoje yra įsikūrę beveik 2 tūkstančiai sodų bendrijų. Net 45 jų yra žiedinėjė Panevėžio rajono savivaldybėje, kur 800 žmonių deklaravę nuolatinę gyvenamąją vietą. Net 800 žmonių Panevėžio rajono kolektyvinių sodų keliais važinėja kone kiekvieną dieną. Ir vis dėl to, prasti sodų keliai yra didžiulis galvos skausmas gyventojams ir savivaldybėms visoje Lietuvoje.

         Labai tikiu, kad priimta pataisa leis pagerinti sodų bendrijose gyvenančių ir tik šiltuoju metu dirbančių žmonių padėtį.

 

 

 

 

2013 Veiklos ataskaita

2014 Veiklos ataskaita

2014 VEIKLOS ataskaita

2015 Veiklos ataskaita

2015ataskaita

 

 

 

Už Panevėžio kraštą!

 

 

Už tai, kas svarbiausia!