Paįstryje bus įamžintas Juozo Zikaro atminimas

paisgtr

Pirmadienį dalyvavau Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos valdybos posėdyje. Posėdyje turėjau galimybę  pristatyti savo ketverių metų LR Seime rezultatus ir tuo pačiu su visais bendruomenių atstovais pasitarti dėl ąžuolo skulptūros statymo Panevėžio rajone.

Prieš porą savaičių kreipiausi į Panevėžio rajono bendruomenes, dėl 5 metrų aukščio ir 1,5 metro pločio ąžuolo, kuris buvo skirtas Ramygalos ožkos skulptūros statymui, likimo. Deja, teko atidėti savo svajonę Ramygaloje pastatyti gražią ir didingą skulptūrą ožkai, su kuria miestas yra siejamas nuo seno. Kadangi didingai ožkai skirtas ąžuolas jau buvo paruoštas, teko ieškoti naujų ąžuolo skulptūros savininkų. Įvertinęs tai, kad galbūt ne vienam aktyviam Panevėžio rajono bendruomenės nariui jau seniai norėjosi pastatyti skulptūrą, kuri įprasmintų jo gimtą kraštą, jame gyvenusius ir dirbusius žymius žmones. Tad viešai paskelbęs informaciją apie ąžuolo likimą, sulaukiau ne vieno reikšmingo pasiūlymo. Panevėžio rajono bendruomenių  atstovai,  skulptūrai tinkamiausiomis vietomis Panevėžio rajone siūlė: Geležių, Krekenavos, Paįstrio, Piniavos, Miežiškių ir kt. miestelius.

Pirmadienį vykusiame bendruomenių sąjungos valdybos posėdyje buvo nuspręsta šio medžio skulptūrą statyti Paįstryje. Pritarta Paįstrio bendruomenės siūlymui įprasminti šiame krašte gyvenusio bei kūrusio J. Zikaro atminimą. 2016 m. lapkričio 18 d. bus  minimos skulptoriaus J. Zikaro 135 gimimo metinės. Skulptūra ne tik puoš Paįstrio kaimą, J. Zikaro memorialinio muziejaus sodybos aplinką, bet tuo pačiu bus ugdomas jaunimo meninis skonis bei skatinamas tradicijų tęstinumas.

Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos valdybai nusprendus, kad ąžuolo skulptūra turi būti Pąįstryje, ne delsiant susitikau su Paįstrio kaimo gyventojais. Paįstriečiai itin džiugiai priėmė naujieną apie gretai jų gimtame miestelyje statomą J. Zikaro veiklą įprasminančią ąžuolo skulptūrą. Iš karto buvo aptarta visa darbų eigą ir kiti niuansai. Skulptūroje numatoma įamžinti visą J. Zikaro gyvenimo kelią.

Esu savo krašto patriotas. Visada stengiausi ir toliau stengiuosi prisidėti prie Panevėžio rajono gražinimo. J. Zikaras viena iškiliausių Panevėžio rajono asmenybių. Šio menininko veiklai įprasminti skirta skulptūra svarbi  ne vien Paįstrio, bet ir viso Panevėžio krašto gyventojams.

2013 Veiklos ataskaita

2014 Veiklos ataskaita

2014 VEIKLOS ataskaita

2015 Veiklos ataskaita

2015ataskaita

 

 

 

Už Panevėžio kraštą!

 

 

Už tai, kas svarbiausia!